Cellulit, czyli potocznie skórka pomarańczowa, a w terminologii medycznej lipodystrofia, to nieprawidłowe rozmieszczenie tkanki tłuszczowej objawiające się nierówną i pofałdowaną powierzchnią skóry ud, bioder, pośladków, kolan i ramion. Problem cellulitu dotyka około 85% kobiet powyżej 20. roku życia. Endermologia to jeden ze sposobów na walkę z tym problemem.

Rodzaje cellulitu

Lipodystrofię dzieli się na:

  • twardą/wodną — spotykana u kobiet, których waga w ostatnim czasie nie uległa zmianie,
  • miękką/tłuszczową — spotykana u kobiet nieaktywnych, które straciły na wadze.

Ćwiczenia fizyczne, domowe masaże oraz balsamy dla ciała zazwyczaj przynoszą mierne efekty, gdyż nie rozbiją nagromadzonych komórek tłuszczowych. Za to skutecznym zabiegiem jest endermologia, czyli lipomasaż łączący w sobie działanie dwóch rolek i systemu ssącego. Dzięki temu skóra zostaje napięta, a cellulit pomniejszony w sposób nieinwazyjny.

Endermologia

Zabieg endermologii opiera się na mechanicznym, podciśnieniowym masażu ciała i twarzy. W sposób intensywny stymuluje tkankę łączną. W efekcie zaczyna ona produkować zwiększoną ilość elastyny i kolagenu. Szybciej spala też tkankę tłuszczową. Skóra staje się lepiej dotleniona, a krążenie przyspiesza. W efekcie zostaje również pobudzona samoistna odnowa biologiczna.

Zabieg ten jest przeznaczony dla wszystkich osób, które chcą się pozbyć nadmiarowych kilogramów, uporczywego cellulitu oraz nieestetycznych obrzęków. Pomaga on też pięknie wymodelować sylwetkę, a także zyskać gładszą skórę i piękniejszy kontur twarzy. Dla uzyskania najlepszych efektów zaleca się wykonać całą serię zabiegów endermologii.

Efekty i przeciwwskazania

Efekty endermologii to nie tylko znacząca redukcja obwodów ciała oraz cellulitu, ale też wyraźne wygładzenie ciała, wyszczuplenie twarzy i wygładzenie drobnych zmarszczek. Także kontury ust, twarzy i oczu zostają poprawione, a skóra staje się jędrniejsza. Znikają również obrzęki, a ogólny stan skóry i mięśni oraz samopoczucie poprawiają się, ponieważ zostają intensywniej wydzielane endorfiny, czyli hormony szczęścia.

Pamiętać jednak należy, że nie zawsze można sobie pozwolić na zabieg endermologii. Przeciwwskazania do zabiegu dotyczą osób, które mają dużą ilość tłuszczaków, a także borykających się z przepukliną brzuszną, zapaleniem żył lub chorobą nowotworową. Również pacjentki przyjmujące leki o działaniu rozrzedzającym krew nie mogą zdecydować się na zabieg endermologii. To samo się tyczy kobiet w ciąży i karmiących piersią.